HP Laptop 15-DY0013DX 15" Celeron N4000 1.1GHz 4GB RAM 256GB SSD
HP Laptop 15-DY0013DX 15" Celeron N4000 1.1GHz 4GB RAM 256GB SSD
PayMore West Allis
SKU:WI01-8248A-R5R5
Couldn't load pickup availability
HP Laptop 15-DY0013DX 15" Celeron N4000 1.1GHz 4GB RAM 256GB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | HP Laptop |
| Brand | HP |
| Model | Laptop |
| MPN | 15-DY0013DX |
| Release Year | 2017 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | Celeron N4000 |
| Processor Speed | 1.1GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (RAM) | 4GB RAM |
| Storage 1 | 256GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 15" |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | HD Matte LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard |
No
|
| WiFi | Yes |
| Color | Silver |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
3.5mm Headphone/Microphone Combo
HDMI Port
SD Card Reader
USB-C 3.1 Port
USB-A 2.0 Port
|
| Serial# | 5CD016G458 |
Cosmetic condition:
The top, bottom, and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor wear and scuffs, and the keyboard is in good condition with minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly, and the bezel is in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks without trouble, and audio was verified by playing a video. The keyboard has also been tested, and all keys work properly.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.