MSI Titan GT77 HX 13VH 17.3" i9-13980HX 2.2GHz 64GB RAM 2TB GeForce RTX 4080
MSI Titan GT77 HX 13VH 17.3" i9-13980HX 2.2GHz 64GB RAM 2TB GeForce RTX 4080
PayMore West Allis
SKU:WI01-8462A-R4R1
Couldn't load pickup availability
MSI Titan GT77 HX 13VH 17.3" i9-13980HX 2.2GHz 64GB RAM 2TB GeForce RTX 4080
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | MSI Laptop |
| Brand | MSI |
| Model | Titan GT77 HX |
| MPN | 13VH |
| Release Year | 2023 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i9-13980HX |
| Processor Speed | 2.2GHz |
| GPU/Graphics Card | GeForce RTX 4080 |
| Memory (Ram) | 64GB RAM |
| Storage 1 | 2TB |
| Storage Type 1 | N/A |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 17.3" |
| Resolution | 3240 x 2160 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | HD LCD |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Black |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
HDMI Port
USB-A 2.0 Port
USB-C 3.1 Port
|
| UPC | N/A |
| Serial# | NO VISIBLE SERIAL |
Cosmetic condition:
The top, bottom, and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The ports are clean and in good condition. The screen shows minor wear and scuffs, and the keyboard shows minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly, and the bezel is in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to Wi‑Fi networks without problems, and audio works properly when tested by playing a video. The keyboard has also been tested, and all keys function as they should.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.